Praktinės veiklos Vilniaus universiteto gyvybės mokslų centre ir parodoje „Mokykla 2017“

Lapkričio 24 dieną „Gamtos tyrimų“ būrelis ir geriausi Gimnazijos biologai, kartu su mokytoja Janina Ašutaityte, vyko į respublikinę švietimo inovacijų parodą „Mokykla 2017“ Lietuvos parodų centre „Litexpo“ ir Vilniaus universiteto gyvybės mokslų centrą. Vilniaus universiteto gyvybės mokslų centre mokiniai aplankė genetikos, mikrobiologijos ir biotechnologijos, taip pat molekulinės biologijos laboratorijas. Atvykę biologai stebėjo, kaip studentai, vadovaujami dėstytojų, atlieka tyrimus, galėjo su jais pabendrauti, užduoti klausimų ir sulaukti išsamių atsakymų. Gimnazistai pirmą kartą matė išmanųjį mikroskopą – robotą, vienintelį tokį Lietuvoje, kuris visą darbą atlieka pats.

Laboratoriniai darbai VGTU

Mūsų gimnazija bendradarbiauja su Vilniaus Gedimino Technikos Universitetu. Gimnazijoje turime VGTU klasę, kurioje yra 43 mokiniai. Universiteto dėstytojai priėmė mūsų gimnazijos mokinius, padėjo jiems atlikti fizikos bei chemijos laboratorinius darbus. Mokė inžinierinio 3D modeliavimo. Mokiniai turėjo trumpą ekskursiją po Transporto inžinerijos fakultetą, susipažino su naujomis profesijomis.

Jaunųjų žurnalistų kelionė į Vilnių

Po atostogų, antradienį, lapkričio 7 dieną, mūsų gimnazijos Jaunųjų žurnalistų būrelio narės, vadovaujamos mokytojos Violetos Greičiūnienės, vyko į sostinę. Ten aplankėme Lietuvos Respublikos Seimą, stebėjome, kaip dirba profesionalūs žurnalistai, dalyvavome Seimo posėdyje, susitikome su Seimo nariais, nuvykome į televizijos bokštą – svarbiausią televizijos programų transliuotoją.

Išvyka po Jurbarko rajono piliakalnius, skirta Europos paveldo dienoms pažymėti

Vėsią, vėjuotą dieną (tokią kaip praėjęs penktadienis, 09-15), dauguma mokinių visais įmanomais būdais stengiasi nekišti nosies laukan, patys ištvermingiausi ir smalsiausi 3Gc klasės mokiniai: Greta Lukoševičiūtė, Aistė Rentelytė, Greta Izokaitė, Milda Valaitytė, Domantas Pocius, Kamilė Galdikaitė, Augustė Žemaitytė, Gabija Januškaitė, Marta Jovarauskaitė, Tadas Reičiūnas, Mykolas Povilauskas ir aš- Inga Filipsons, su auklėtoja Jurgita Davidavičiene, dalyvavome išvykoje, skirtoje Europos paveldo dienoms, po Jurbarko rajoną. Žvarbus oras nesutrukdė sklisti gerai nuotaikai ir aktyviai kopti į daugumos žmonių užmirštus piliakalnius. Pirmasis buvo bene populiariausias kalnas Jurbarke – Višpilis, žinomas kaip Bišpilis. Jis turi labai svarbią istorinę reikšmę, nes buvo vienintelis iš aplankytų, ant kurio stovėjo lietuvių pilis, o patys, pilėnai buvę labai narsūs kariai, ne kartą turėjo aršiai ginti šalį nuo užpuolikų. Istorikas, Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas dr. Vytenis Almonaitis, keliavęs su mumis, pasakojo apie vieną skaudų mūšį, kuomet Kryžiuočiai su tūkstantine kariauna užpuolė višpiliečius, kurių buvo vos keli šimtai, ir visgi lietuviai laimėjo!

Skaityti daugiau

MOKOMOJI – PAŽINTINĖ EKSKURSIJA „GAMTAMOKSLINIŲ TYRIMŲ PAMOKOS“

Balandžio 12-ąją, pavasario atostogų dieną, gimnazijos biologai praleido turiningai. Lydimi biologijos mokytojos Janinos Ašutaitytės ir direktoriaus pavaduotojos ugdymui Onutės Enčerienės, išvyko į mokomąją – pažintinę ekskursiją Kaune.

2017 Visos teisės saugomos Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija