Varžytuvės „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“

Lapkričio 4 d. dešimt komandų iš visos Lietuvos dalyvavo Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos vykdomose varžytuvėse „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“. Renginio tikslas - telkti mokyklos bendruomenes, stabdant patyčių, psichiką veikiančių medžiagų vartojimo plitimą mokyklose, ugdant mokinių atsakomybę ir bendravimo, bendradarbiavimo kultūrą.

Skaityti daugiau

Metodinis renginys „Literatūrinio rašinio kūrimas, taisymas, tobulinimas“

Spalio 28 d. mūsų gimnazijos mokytojų iniciatyva vyko nuotolinis Lietuvos pagrindinio ir vidurinio ugdymo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojams skirtas metodinis renginys „Literatūrinio rašinio kūrimas, taisymas, tobulinimas“. Renginį vedė Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Nijolė Černauskienė, mūsų gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Violeta Greičiūnienė bei lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytoja Irmanta Valošinienė. Renginio metu lektorės su Lietuvos gimnazijų, progimnazijų,  licėjų mokytojais dalinosi gerąja darbo patirtimi, apžvelgė savo dėstomo dalyko naujoves, aktualijas.

Vokiečių kalbos dienos 2020 m.

2020 metų Vokiečių kalbos dienų „Ö kaip öko?“ renginiai visoje Lietuvoje vyko spalio 19-25 dienomis. Pagrindiniai akcentai - tvarumas, ekologiškumas ir kūrybingumas. Mūsų gimnazijoje vokiečių kalbos pamokose irgi buvo minimos vokiečių kalbos dienos. Mokiniai dainavo vokiečių kalbos dienų himną, kurį sukūrė ir atliko „Skamp“ grupė, nagrinėjo tvarumo temą, žaidė žaidimus, atsakinėjo į viktorinų klausimus. Buvo ir dovanėlių, kuriose džiovinti vaisiai, vaistažolės, prieskoniai.

Skaityti daugiau

Vaizdo konferencija su mokslininke Urte Neniškyte „Besimokančios smegenys“

Spalio 6 dieną tiesiogiai internetu buvo transliuojama dviejų valandų vaizdo konferencija su VU Gamtos mokslų centro neuromokslininke, Kembridžo universiteto biochemijos mokslų daktare Urte Neniškyte. Mokslininkė  apžvelgė savo karjeros kelią, atliekamus tyrimus bei jų kontekstą VU Gyvybės mokslų centre. Jos moksliniai darbai susiję su neuronų ir imuninių ląstelių sąveika smegenyse. Mokslininkė tyrinėjo Alzheimerio ligos ląstelinius mechanizmus ir yra pirmųjų straipsnių apie fagocitozės proceso vaidmenį ląstelių žūtyje bendraautorė. Viena iš jos mokslinių ambicijų – suprasti mechanizmus, kurie lemia sunkias ligas, tokias kaip autizmo spektro sutrikimas ar šizofrenija, o tada kelti klausimą, kaip jų išvengti ar jas išgydyti. Urtės Neniškytės vadovaujama darbo grupė siekia nustatyti molekulinius smegenų tinklų genėjimo mechanizmus, kai smegenų imuninės ląstelės iš bręstančio neuronų tinklo pašalina nereikalingas jungtis ir taip sudaro sąlygas susiformuoti tinkamai smegenų struktūrai fizine ir funkcine prasme. Visiems buvo įdomu išgirsti, kad autizmo spektro sutrikimo atveju atsiranda pernelyg didelis jungčių skaičius tarp neuronų arba per mažas jungčių šalinamas tarp nervinių ląstelių. Šizofrenijos atveju, atvirkščiai, vyksta per daug intensyvus jungčių šalinimas tarp neuronų.

Proto mūšis „Galvanometras“

Rugsėjo šešioliktą dieną fizikos mokytojas Algirdas Kazinevičius I-ų klasių gimnazistus pakvietė į proto mūšį „Galvanometras“, kuris vyko Jurbarko r. viešosios bibliotekos patalpose. Fizikos konkurse dalyvavo komandos iš 5-ių gimnazijos klasių. Konkurso dalyviai pasitikrino fizikos žinias net trijuose turuose.

2020 Visos teisės saugomos Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija