LAZERIO GALIA IR „SKRYDIS“ Į VISATOS TOLIUS

Gruodžio 11 d. astronomijos būrelio nariai (lydimi fizikos - astronomijos mokytojo Antano Kiniulio) ir aktyvesni mūsų gimnazijos mokiniai keliavo į VU fizikos fakulteto lazerinių tyrimų centrą. Ten susitikome su buvusiu mūsų mokyklos mokiniu, Andriumi Melninkaičiu, dabar jau docentu ir vyresniuoju mokslų daktaru. Gimnazijos mokiniams jis pravedė paskaitą, kurios metu sužinojome apie lazerio vidinę struktūrą, veikimo principą, panaudojimą. Gyvai pamatėme įvairiausių dydžių ir pajėgumų lazerių, stebėjome įvairius bandymus, atliekamus su lazerių šviesa.

Pažintinė išvyka į Klaipėdą

Gruodžio 7 d. 1a ir 1b klasių mokiniai, lydimi mokytojų V. Pakinkyte, D. Kondrotaite ir A. Būblaičiu, dalyvavo pažintinėje išvykoje į Klaipėdą, delfinariumą, jūrų ir laikrodžių muziejus.

Delfinariume stebėjome delfinus atliekant įvairiausius triukus, tokius kaip šuoliai iš vandens, šokiai pagal muziką, metimas į krepšinio tinklą ir net piešimas ant drobės. Kartu su delfinais pasirodė ir Kalifornijos jūrų liūtai.

1 d klasės edukacinė išvyka į Vilnių ir Nemenčinę

Šių metų gruodžio 7 dieną mokytoja Laimina Juškienė ir jos auklėtiniai kartu su istorijos mokytoju Jonu Laurinaičiu vyko į edukacinę kelionę.

Pirmiausiai Vilniuje buvo aplankyti katedros požemiai. Tai nematoma pastato dalis, kur palaidoti Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelnę asmenys. Kriptose ir koridoriuose įrengta ekspozicija supažindino su laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais, atvėrė karališkąjį mauzoliejų.

Kelionė į Lenkiją

Spalio 26-28 dienomis I, II ir IV klasių mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Norkūniene bei anglų kalbos mokytoja Daiva Karčiauskiene vyko į Lenkiją. Buvo aplankyta visame pasaulyje žinoma Aušvico koncentracijos stovykla, prabangi Vavelio katedra, įspūdingai gražus Krokuvos senamiestis ir viena iš seniausių druskų kasyklų Europoje, esanti Veličkoje.

Skaityti daugiau

Praktinės veiklos Vilniaus universiteto gyvybės mokslų centre ir parodoje „Mokykla 2017“

Lapkričio 24 dieną „Gamtos tyrimų“ būrelis ir geriausi Gimnazijos biologai, kartu su mokytoja Janina Ašutaityte, vyko į respublikinę švietimo inovacijų parodą „Mokykla 2017“ Lietuvos parodų centre „Litexpo“ ir Vilniaus universiteto gyvybės mokslų centrą. Vilniaus universiteto gyvybės mokslų centre mokiniai aplankė genetikos, mikrobiologijos ir biotechnologijos, taip pat molekulinės biologijos laboratorijas. Atvykę biologai stebėjo, kaip studentai, vadovaujami dėstytojų, atlieka tyrimus, galėjo su jais pabendrauti, užduoti klausimų ir sulaukti išsamių atsakymų. Gimnazistai pirmą kartą matė išmanųjį mikroskopą – robotą, vienintelį tokį Lietuvoje, kuris visą darbą atlieka pats.

2018 Visos teisės saugomos Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija